بایننس به درخواست سناتورهای آمریکایی پاسخ می‌دهد

بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزی جهان، به نامه‌ای از سناتورهای آمریکایی که در تاریخ ۲ مارس فرستاده شده بود، در خصوص فعالیت‌های این صرافی و درخواست ارائه داده‌های مالی پاسخ داد.

سناتورها تحت رهبری الیزابت وارن ادعا کردند که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بایننس و شاخه آمریکایی آن سعی در انحراف از نظارت‌های آمریکایی داشته‌اند، تحریم‌ها را نادیده گرفته‌اند و حداقل ۱۰ میلیارد دلار را در زمینه پول‌شویی تسهیل کرده‌اند.

آن‌ها درخواست کردند تا «تمامی صورت‌های مالی بایننس و شرکت‌های تابعه آن از سال ۲۰۱۷ تاکنون»، همچنین سیاست‌های پیشگیری از پول‌شویی و موارد مشابه و اسناد درباره رابطه بین binance و بایننس.یواس به آن‌ها ارائه شود.

پاسخ صرافی  binance به درخواست سناتورهای آمریکایی

پاسخ binance، که به گزارش به مقامات نظارتی آمریکا ارسال شده بود، شامل داده‌های مالی درخواست شده توسط سناتورها نبود، بلکه یک سند ۱۴ صفحه‌ای بود که تلاش‌های پایبندی به قوانین را در صرافی برجسته کرد و اشتباهات گذشته را به تصویب رساند.

پاتریک هیلمن، مدیر استراتژی اصلی binance، در نامه‌ای که نوشته بود، اظهار کرد که صرافی در سال‌های اخیر سیاست‌های قوی شناختن مشتری و پیشگیری از پول‌شویی را بنا کرده است و از ابزارهای داخلی و ابزارهای شرکت‌های سومین‌پای بهره می‌برد تا تراکنش‌ها و پروفایل کاربران را به صورت زمان‌بندی شده اسکن کند.

هیلمن همچنین اعلام کرد که بین اوت ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۲، بایننس بیش از ۵۴ هزار تراکنش را به دلیل هشدارهای مربوط به نظارت بر تراکنش‌ها متوقف کرده است.

با وجود تأکید binance بر پایبندی به قوانین، پاسخ صرافی به نگرانی‌های سناتورها درباره شفافیت پاسخگو نبود. سناتورها ادعا کرده بودند که “اطلاعات کمی که درباره مالی بایننس برای عموم در دسترس است، نشان می‌دهد که این صرافی آشفتگی فعالیت‌های مالی غیرقانونی را در بر دارد.”

بایننس پیش‌تر بیان کرده بود که binanceو بایننس.یواس دو شرکت مجزا با مدیریت و عملکرد مستقل هستند

در فوریه ماه، کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات آمریکا (SEC) برای بررسی شرکت‌های معاملاتی مرتبط با مدیرعامل binance، چانگپنگ ژائو، به بایننس.یواس رسیدگی کرد. گزارش تحقیقاتی نشان داده است که binanceاز یک حساب بایننس.یواس، حدود ۴۰۰ میلیون دلار را به یک شرکت معاملاتی که توسط ژائو مدیریت می‌شد، منتقل کرده بود. این صرافی همچنین در سایر کشورها، از جمله انگلستان و ژاپن، مورد بازرسی نظارتی قرار گرفته است.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید