قیمت بیت کوین از ۲۶هزار دلار عبور کرد

به‌دنبال انتشار داده‌های تورمی جدید آمریکا، قیمت بیت کوین با جهشی ناگهانی از مرز ۲۶٬۰۰۰ دلار عبور کرد و در بالاترین سطح امروز به محدوده ۲۶٬۴۰۰ دلار رسید.

گفتنی است بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۱۸درصدی را تجربه کرده است و اتریوم نیز با رشدی ۱۱درصدی در این بازه زمانی، اکنون با قیمت ۱٬۷۶۶ دلار خریدوفروش می‌شود.

معرفی بیت کوین

بسیار شنیده‌اید که تحلیل‌های تکنیکال نقش مهمی در بازارهای مالی مانند ارزهای دیجیتال دارند. همانقدر که بیتکوین بی ثبات است و رفتارهای هیجانی دارد، به همان میزان نیز ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند رفتار قیمتی آن را پیش‌بینی کنند.

به عنوان مثال، اندیکاتور چرخه پای (Pi Cycle Top) در یافتن کف‌های قیمتی بسیار معروف است. هیچ ابزار مشابهی وجود ندارد که سابقه موفق‌تری در پیدا کردن کف قیمتی داشته باشد. با توجه به سیستم اثبات کار (PoW) بیت کوین، می‌توان ایده‌هایی را در مورد کف قیمتی BTC در نظر داشت.

بیت‌ کوین (به انگلیسی: Bitcoin ) (به اختصار: BTC؛ نماد: ₿) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از طریق شبکه بیت‌کوین به صورتِ همتا به همتا ارسال شود.

تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال ۲۰۰۸ توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال ۲۰۰۹ پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید