سرکوب کریپتو در آمریکا

میزان انتشار آلودگی کربنی استخراج بیت کوین به پایین‌ترین حد خود رسیده است

بر اساس داده‌های ووچارت، میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

دنیل باتن، سرمایه‌گذار و فعال در حوزه فناوری اقلیم، پیش‌بینی می‌کند که طی سه سال و نیم آینده، میزان کربن دی‌اکسید تولیدشده توسط بیت ‌کوین در هر کیلووات ساعت به نصف کاهش می‌یابد.

به نظر می‌رسد استفاده از منابع پایدار انرژی توسط ماینرها و افزایش بهره‌وری دستگاه‌های استخراج مهم‌ترین دلایل این کاهش میزان آلایندگی بیت کوین باشند.

به عبارت دیگر، صنعت bitcoin در حال بهبود و بهینه‌سازی است و می‌تواند در کاهش آلودگی کربنی مؤثر باشد.

درباره بیت کوین

بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است که نهاد واسطی در انتشار و نقل‌وانتقال و مدیریت آن دخالت ندارد و کنترل آن در‌اختیار مردم است. در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند.

دانشمندان علوم کامپیوتر و رمزنگاری دهه‌ها رؤیای داشتن پولی تماماً دیجیتال و مستقل از بانک‌های
مرکزی کشورها را در سر می‌پروراندند. bitcoin با ظهور خود این رؤیا را محقق کرد و جهان را در آستانه انقلابی مالی قرار داد. امروزه، bitcoin چنان شهرتی به‌هم زده است که همه درباره آن صحبت می‌کنند و می‌خواهند بدانند که این ارز دیجیتال چیست.

ساده‌ترین و درعین‌حال جامع‌ترین تعریفی که می‌توان برای سؤال bitcoin چیست ارائه داد، شاید عنوان
همان مقاله‌ای باشد که «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) در سال ۲۰۰۸ برای معرفی bitcoin منتشر کرد: سیستم پول الکترونیک همتابه‌همتا.

بر‌اساس این تعریف، اول اینکه بیت کوین پول است؛ یعنی کارکرد همان پولی را دارد که همه ما می‌شناسیم و هرروز و هر‌ساعت با آن سروکار داریم. دوم اینکه این پول الکترونیک است؛ یعنی حالت فیزیکی ندارد؛
بلکه به‌طورکامل دیجیتال است و نقل‌وانتقال آن هم در بستر دیجیتال اتفاق می‌افتد. سوم اینکه بیت کوین همتابه‌همتا است؛ یعنی واسطه یا نهاد مرکزی مانند بانک در بیت کوین وجود ندارد؛ بلکه انتقال آن به‌صورت کاملاً مستقیم از فردی به‌ فرد دیگر انجام می‌شود.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید