تسلا ۱۹۱ میلیون دلار بیت کوین دارد

دارایی‌های دیجیتال تسلا و ارزش منصفانه بیت کوین آن

شرکت خودروهای الکتریکی ایلان ماسک، تسلا، گزارش سالانه خود را برای سال منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، روز دوشنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرد.

این پرونده نشان می‌دهد که ارزش بازار منصفانه دارایی‌های بیت کوین تسلا در پایان سال ۲۰۲۲ ۱۹۱ میلیون دلار بود در حالی که ارزش دفتری آنها ۱۸۴ میلیون دلار بود، همانطور که قبلا گزارش داده بودیم.

این شرکت توضیح داد:

در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱، ارزش دفتری دارایی‌های دیجیتالی ما ۱۸۴ میلیون دلار و ۱.۲۶ میلیارد دلار بود که نشان‌دهنده کاهش انباشته ۲۰۴ میلیون دلاری و ۱۰۱ میلیون دلاری در هر دوره است.

ارزش بازار منصفانه چنین دارایی‌های دیجیتالی که در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ نگهداری می‌شد به ترتیب ۱۹۱ میلیون دلار و ۱.۹۹ میلیارد دلار بود.

در این پرونده همچنین اشاره شده است که طی دو سال منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، تسلا به ترتیب مبلغ غیر مادی و ۱.۵ میلیارد دلار دارایی دیجیتال را خریداری و یا دریافت کرده است.

در پرونده SEC بیان شده است:

این شرکت خودروهای برقی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد اما ۷۵ درصد از دارایی‌های خود را در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ فروخت. این شرکت همچنین ارز دیجیتال dogecoin (DOGE) را برای برخی از کالاها می‌پذیرد که مقدار غیر مادی دارایی‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

منبع: arzido.com

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید