تسلا ۱۸۴ میلیون دلار ذخایر بیت کوین دارد

ارزش دارایی‌های دیجیتال تسلا ۱۸۴ میلیون دلار است

شرکت تسلا نتایج درآمد خود را برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ در روز چهارشنبه منتشر کرد. ترازنامه شرکت نشان می‌دهد دارایی‌های دیجیتال خالص ۱۸۴ میلیون دلار است که نسبت به ۲۱۸ میلیون دلار در سه ماهه قبل کاهش یافته است. بر اساس سایر صورت‌های مالی آن، هیچ دارایی دیجیتالی در سه ماهه چهارم خرید و فروش نشده است.

دارایی‌های دیجیتالی شرکت خودروهای الکتریکی عمدتاً بیت کوین است. کاهش ارزش دارایی‌های دیجیتال آن به دلیل نوسانات قیمت بیت کوین است که منجر به کاهش ۳۴ میلیون دلاری دارایی‌ها شده است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۲۳,۰۸۷ دلار معامله می‌شود. از حدود ۴۷.۸ هزار دلار به حدود ۱۶.۶ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

تسلا تعداد بیت دکوین‌های خود را فاش نکرده است، اما تخمین صنعت نشان می‌دهد که حدود ۹,۷۲۰ بیت کوین در اختیار دارد. علاوه بر بیت کوین، تسلا مقدار کمی دوج کوین (DOGE) را نیز در اختیار دارد که از فروش برخی کالاها برای ارز دیجیتال میم به دست آورده است. این شرکت در ژانویه سال گذشته شروع به پذیرش پرداخت‌های dogecoin برای برخی از کالاها کرد.

تسلا در اوایل سال ۲۰۲۱ ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خرید و از آن زمان دیگر خرید نکرده است. با این حال، این شرکت حدود ۷۵ درصد از دارایی‌های BTC خود را در سه ماهه دوم سال گذشته فروخت. مدیر عامل شرکت، ایلان ماسک، در زمانی توضیح داد که تسلا بیت کوین خود را فروخت تا موقعیت نقدی خود را به حداکثر برساند به دلیل عدم اطمینان از اینکه چه زمانی قرنطینه‌های کووید در چین کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد:

ما مطمئنا آماده افزایش ذخایر بیت کوین خود در آینده هستیم، بنابراین این نباید به عنوان حکمی در مورد بیت کوین تلقی شود. او همچنین اشاره کرد که این شرکت هیچ دوج کوینی را نفروخته است.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید