صدها میلیون دلار بیت کوین و اتریوم در سه تراکنش منتقل شد

با وجود آرام گرفتن قیمت بیت کوین و اتریوم طی روزهای اخیر، اعمال سه نهنگ ارز دیجیتال نگاه‌ها را به خود جلب نمود.

به گزارش والکس و به نقل از Daily Hodl، سه نهنگ مذکور طی سه تراکنش، مبلغ ۷۴۳ میلیون دلار را انتقال دادند.

نهنگ ارز دیجیتال نخست در روز جمعه کار خود را آغاز کرد؛ این آدرس تعداد ۱۳۳۶۹ بیت کوین به ارزش ۳۱۱ میلیون دلار را از آدرسی ناشناس، به حساب ناشناسی دیگر منتقل کرد. آدرس مقصد، با دریافت این میزان بیت کوین، بدل به ۶۵مین آدرس بزرگ شبکه بیت کوین شد.

در روز شنبه، ۶ فوریه نوبت نهنگ بزرگ دیگری این بار در شبکه اتریوم بود که دست به انتقالی عظیم زند؛ این آدرس ۱۸۶۰۰۹ اتر به ارزش ۳۰۹ میلیون دلار را از آدرسی ناشناس به حساب ناشناخته دیگری منتقل کرد.

چند ساعت بعد، سرویس Whale Alert خبر از انتقال بزرگی دیگر داد. آدرس دیگری در شبکه بیت کوین طی یک تراکنش، ۵۲۷۸ بیت کوین (به ارزش ۱۲۳ میلیون دلار) را از صرافی Gate.io به کیف پولی ناشناس منتقل کرد.

این تراکنش می‌تواند نشان‌دهنده خارج کردن خریدی تازه از صرافی به مقصد حساب شخصی باشد و یا انتقال سرمایه موجود به کیف پولی سرد به منظور مقاصد امنیتی. بهر روی، به دلیل خصوصیات صرافی‌های متمرکز، اعمال قبلی حساب مذکور قابل شناسایی نیست.

قیمت بیت کوین، پس از طی دوره‌ای پرتلاطم، هم‌اکنون شرایط آرامی دارد و بیش از ۲۳۰۰۰ دلار معامله می‌شود. در سوی دیگر، قیمت اتریوم نیز وضعیت مشابهی دارد و با تغییری اندک نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۱۶۶۴ دلار دست به دست می‌شود.

منبع: wallex.ir

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید