ایلان ماسک از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند

ایلان ماسک روز پنجشنبه اعلام کرد که تا ۶ هفته دیگر از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند و به‌عنوان مدیر اجرایی و مدیر ارشد فناوری این پلتفرم به کار خود ادامه خواهد داد.

او گفت که مدیر‌عامل جدیدی را برای اکس کورپ (X Corp)، شرکت مادر و مالک توییتر استخدام کرده است.

این زن که نام او فاش نشده است، احتمالاً از اواخر ژوئن یا اوایل جولای (اواسط تیر) کار خود را آغاز خواهد کرد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، لیندا یاکارینو، مدیر ‌پیشین ان‌بی‌سی یونیورسال در حال مذاکره برای تصدی این سمت است.

درباره ماسک

ایلان ماسک (Elon Musk) کارآفرین و مخترع آمریکایی است که در ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ در پرتلند، ایالت اورگان، آمریکا به دنیا آمد. وی بیشتر به عنوان موسس شرکت‌های Tesla، SpaceX، Neuralink و The Boring Company شناخته می‌شود. ماسک در سال ۱۹۹۵ شرکت Zip2 را تأسیس کرد که بعدها توسط کمپانی Compaq با قیمت ۳۰۰ میلیون دلار خریداری شد. پس از فروش Zip2، ماسک به سمت موسس شرکت PayPal حرکت کرد و در این شرکت نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت آن بازی کرد. سپس در سال ۲۰۰۲، با هدف افزایش سطح تکنولوژی مربوط به فضا، شرکت SpaceX را تأسیس کرد.

در سال ۲۰۰۴، ایلان ماسک شرکت Tesla Motors را تأسیس کرد که ابتدا به عنوان سازنده خودروهای الکتریکی شناخته شد و سپس بر روی توسعه سیستم‌های انرژی انبساطی و شارژ خودروهای الکتریکی تمرکز کرد. همچنین، ماسک در سال ۲۰۱۵ شرکت Neuralink را تأسیس کرد که به توسعه رابط مغز و کامپیوتر می‌پردازد و در سال ۲۰۱۶ شرکت The Boring Company را تأسیس کرد که به توسعه تکنولوژی‌های تونل حرکتی برای حمل و نقل شهری می‌پردازد.

علاوه بر این، ماسک در اواخر سال ۲۰۲۰ و با خرید بیش از ۱۵۰۰۰۰۰۰ دلار از بیت کوین، با ورود به بازار رمزارزها، این بازار را به صورت گسترده‌تری به محیط اقتصادی و تجاری معرفی کرد و در میان جامعه رمزارزی شناخته شد. به همین دلیل، او را یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های جهانی در صنعت رمزارزی و بلاکچین می‌شناسند.

بهمن عمرزاده
نوشته شده توسط بهمن عمرزاده

پیام بگذارید