دوسانتیس قول می‌دهد بیت‌کوین را حفاظت کند

ران دوسانتیس، فرماندار فلوریدا، اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواهان حضور خواهد داشت و در صورت برنده شدن، به “حفاظت” از بیت‌کوین متعهد است.

او در تاریخ ۲۴ مه در یکپخش زنده توییتری با حضور الون ماسک و بیش از پانصد هزار شنونده، این اعلامیه را به جای آورد.

دوسانتیس به عنوان یک طرفدار قاطع بیت‌کوین، از عدم شفافیت و نظارت دولت فدرال بر این ارز دیجیتالی انتقاداتی را مطرح کرده است.

او همچنین یک قانون را امضا کرده است که استفاده از ارزهای دیجیتال مرکزی بانک (CBDC) را در ایالت فلوریدا ممنوع می‌کند.

او مدعی است که با کاهش هزینه‌های دولتی و بهره‌برداری از پرداخت‌های تحریکی فدرال و درآمد بالای مالیات فروش،بیشترین فائض بودجه در تاریخ فلوریدا را به دست آورده است.

بیت‌کوین و CBDC ها به طور فزاینده‌ای به عنوان موضوعات مهم در بین چندین نامزد ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ بحث می‌شوند.

اخیراً، نامزد دموکرات ریاست جمهوری، رابرت اف کندی، در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۳ سخنرانی کرد و حمایت خود از بیت‌کوین را توضیح داد. در همین حال، دولت بایدن برای مالیات جدیدی بر روی استخراج بیت‌کوین اقدام کرده است.

با توجه به این تحولات، تبدیل شدن بیت‌کوینو CBDC ها به موضوعات مهم
در بین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴، اطلاع رسانی درباره این موضوعات بسیار مهم است.

این اعلامیه ران دوسانتیس به عنوان یکی از نامزدهای حزب جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴، می‌تواند تأثیر بسزایی در تبیین سیاست‌های آینده دولت آمریکا در قبال بیت‌کوین و CBDC ها داشته باشد.

به همین دلیل، این خبر می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و تأیید یا رد این سیاست‌ها، بسیار مفید باشد.

بهمن عمرزاده
نوشته شده توسط بهمن عمرزاده

پیام بگذارید