تحلیلگر مطرح: هاوینگ بیت کوین قیمت آن را به بیش از ۲۰,۰۰۰ دلار می‌رساند

بر اساس برآوردهای تازه یک تحلیلگر مطرح، قیمت بیت کوین پس از ماه می (اردیبهشت) و هاوینگ بیت کوین، در محدوده ۲۰ الی ۵۰ هزار دلار معامله خواهد شد.

به گزارش کوین دسک، چارلز هوانگ (Charles Hwang) مدیر صندوق سرمایه‌گذاری لایتنینگ کپیتال (Lightning Capital) و یکی از استادیاران کالج براوچ بر این عقیده است که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ چند برابر رقم فعلی خواهد شد.

طبق برآوردهای هوانگ که در مطلبی در وب‌سایت مدیوم منتشر کرد، وی مدعی شده است که میزان تقاضا برای بیت کوین در سال ۲۰۲۱ در حدود ۶۳۳,۰۰۰ واحد خواهد بود؛ از طرف دیگر پاداش‌های استخراج شبکه به ۳۲۸,۵۰۰ واحد بیت کوین کاهش خواهد یافت. گفتنی است که عرضه سالانه بیت کوین در حال حاضر حدود ۶۵۷,۰۰۰ واحد بیت کوین است. هوانگ می‌نویسد:

این تغییر ناگهانی در میزان عرضه روند صعودی بعدی بیت کوین را سرعت خواهد بخشید.

بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند که هاوینگ بیت کوین می‌تواند بر قیمت این ارز تاثیر گذار باشد و هوانگ هم یکی از آنهاست. هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج، فرایندی است که هر ۴ سال یکبار (تقریبی) اتفاق میفتد و طی آن تعداد ارزهایی که با تکمیل شدن هر بلاک به ماینر تعلق می‌گیرد نصف می‌شود.

با توجه به بررسی‌هایی که در خصوص هاوینگ‌های اخیر بیت کوین صورت گرفته، این رخداد در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ موجب شد تا قیمت این ارز دیجیتال به شدت افزایش یابد. بانک آلمانی بایرن ال‌بی (BayernLB) پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که هاوینگ سال آینده قیمت بیت کوین را تا ۹۰,۰۰۰ دلار می‌رساند. برخی دیگر نیز معتقدند از آنجایی که سرمایه‌گذاران از تاریخ تقریبی هاوینگ اطلاع دارند، تاثیرات آن در قیمت نیز هم اکنون مشهود است و در آینده شاهد تغییری ناگهانی، به مانند هاوینگ‌های قبلی، نخواهیم بود.

پی اس ووچرز پی اس ووچر
پی اس ووچرز پی اس ووچر

هوانگ در مصاحبه‌ای با کوین دسک اعلام کرد که برآوردهای او تا حدودی محافظه‌کارانه است. به عقیده او ۸۲,۰۰۰ بیت کوین در بازارهای سیاه آنلاین و ۵۴۶,۰۰۰ بیت کوین نیز به صورت فرا بورسی توسط لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) معامله خواهد شد. او در بخشی از صحبت‌های می‌گوید:

افرادی بسیاری هستند که ادعا می‌کنند تقاضایی برای بیت کوین وجود ندارد. با این حال داده‌های لوکال بیت کوینز و بازارهای سیاه نشان می‌دهد که مردم در حال خرید بیت کوین‌اند.

هوانگ در بخش پایانی پست خود اذعان می‌کند که صحبت‌هایش جنبه پیشنهاد یا راهنمایی در خصوص سرمایه‌گذاری نداشته و سرمایه‌گذاران نباید بر پایه آنها، در بازار عمل کنند.

نویسنده سینا
نویسنده سینا
sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید