binance

پایان یافتن فعالیت دلار بایننس چه تبعاتی برای BNB دارد؟

بایننس کوین (BNB)، ارز دیجیتال صرافی بایننس و شبکه اسمارت چین، قربانی تصمیم دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) مبنی بر توقف ضرب استیبل کوین BUSD شد.

به گزارش والکس و به نقل از Ambcrypto،‌ ضربه خوردن بایننس کوین از این اتفاق اجتناب‌ناپذیر بود.

گزارش سایت سنتیمنت نشان می‌دهد که حجم معاملات بایننس کوین در پی این خبر، به بیشترین میزان خود از ماه دسامبر گذشته رسیده است.

اما چه در انتظار آینده بایننس کوین است؟

به شکل عادی، حجم معاملات تنها ثبت‌کننده تعداد و اندازه تراکنش‌های صورت گرفته در یک بازه زمانی است اما افزایش غیرعادی حجم در پی این خبر، بیشتر موید ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران و فروش بایننس کوین برای جلوگیری از تحمل ریسک بیشتر است.

حجم معاملات و قیمت BNB
حجم معاملات و قیمت BNB

همان‌طور که CZ به درستی در توییت خود تصریح کرد، ارزش بازار BUSD به مرور با خروج سرمایه‌گذاران کاسته خواهد شد. اما به شکلی قابل توجه، این اتفاق ممکن است زودتر از انتظار رخ دهد.

دلیل این پیش‌بینی، رفتار کوسه‌ها و نهنگ‌های ارز دیجیتال است. طبق داده‌های سنتیمنت، آدرس‌های دارای ۱۰۰۰ تا ۱۰ میلیون دلار BUSD، مجموعا طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ میلیون دلار BUSD را از کیف پول‌های خود خاج کردند. نزول ارزش دلار بایننس از یک دلار، می‌تواند یکی از عوامل تسریع‌کننده این اتفاق باشد.

مطابق انتظار، رقبای BUSD همچون تتر (USDT)، سیرکل (USDC) و دای (DAI) همگی از این رویداد منتفع شدند.

میزان خروج BUSD از کیف پول نهنگ‌های ارز دیجیتال
میزان خروج BUSD از کیف پول نهنگ‌های ارز دیجیتال

در همین روی، NYDFS دلایل خود را برای تصمیم گرفته شده آشکار کرد. به گفته این نهاد، شرکت پکسوس – ضرب‌کننده BUSD – مشکلات حل نشده‌ای داشته است. این دپارتمان، این مشکلات را مربوط به عدم مجوز BUSD در هر بلاکچینی به جز شبکه اتریوم دانست.

با این وجود، این نهاد اعلام کرد که فرایند بازخرید BUSD توسط پکسوس را رصد خواهد کرد. پکسوس موظف است تا توکن‌های BUSD ضرب شده را با نسبت ۱ به ۱ با دلار آمریکا، از مشتریانی که پروتکل‌های انطباقی را پشت سر می‌گذارند جایگزین کند.

به دنبال این اتفاق، شاخص فاندینگ ریت بایننس کوین کاهش یافت. این نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاران با تحلیل بایننس کوین، نسبت به آینده آن خوش‌بینی کمتری دارند. همچنین رقم منفی این شاخص بدین معنی است که وزن سفارشات «شورت» به پوزیشن‌های «لانگ» می‌چربد.

شاخص احساسات وزن‌دار و فاندینگ ریت بایننس کوین
شاخص احساسات وزن‌دار و فاندینگ ریت بایننس کوین

در نهایت اگر «فاد» صورت گرفته در خصوص بایننس طی روزهای آتی خاتمه یابد، امید بهبود قیمت بایننس کوین می‌رود در غیر این صورت، کاهش ارزش BNB می‌تواند ادامه یابد.

منبع: wallex.ir

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید