بیترکس چیست

مؤسسه حقوقی «ویژن‌ایکس» راه‌اندازی شد؛ آغاز فعالیت با پیگیری مطالبات مال‌باختگان صرافی بیترکس

خبر

مال‌باختگان ایرانی صرافی بیترکس اکنون امکان پیگیری حقوق ازدست‌رفته خود را از طریق موسسه “ویژن‌ایکس” دارند. این موسسه که به نام “یونیدف” فعالیت می‌کند و به تخصص‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، بلاک‌چین و فناوری‌های غیرمتمرکز اختصاص دارد، اخیراً با نام تجاری “ویژن‌ایکس” شروع به فعالیت کرده است.

“ویژن‌ایکس” به عنوان بخش حقوقی یونیدف، به ماموریت پیگیری تخلفات و فعالیت‌های غیرقانونی پلتفرم‌های متمرکز می‌پردازد و در راستای حمایت قانونی از سرمایه‌گذاران آسیب‌دیده از این پلتفرم‌ها فعالیت می‌کند. این موسسه با ارائه مشاوره‌های حقوقی و همراهی کاربران در اقدامات قانونی، از طریق یک پویش غیرانتفاعی، به مال‌باختگان کمک خواهد کرد تا دارایی‌های ازدست‌رفته خود را که نتیجه تخلفات پلتفرم‌های متمرکز بوده، بازپس‌گیری کنند.

به گفته ویژن‌ایکس، اولین پروژه حقوقی این موسسه، رسیدگی به پرونده صرافی ارز دیجیتال بیترکس خواهد بود که به تازگی ورشکستگی اعلام کرده است. بیترکس در سال ۲۰۱۷ بدون هشدار، حساب‌های بسیاری از معامله‌گران از جمله کاربران ایرانی خود را مسدود کرد و به مدت طولانی به آنها اجازه برداشت نداد. پس از دو سال، با ارسال ایمیل‌های برداشت، برخی از معامله‌گران می‌توانستند دارایی‌های خود را بازیابی کنند، اما بسیاری از مال‌باختگان ایرانی هنوز هم قادر به بازیابی دارایی‌های خود نشده‌اند.

اکنون با اعلام ورشکستگی بیترکس، فرصتی برای پیگیری مطالبات کاربران این پلتفرم، از جمله معامله‌گران ایرانی، فراهم شده است. ویژن‌ایکس از تمامی مال‌باختگان و افراد آسیب‌دیده از فعالیت‌های بیترکس و پلتفرم‌های مشابه دعوت می‌کند تا با ارتباط با بخش تحقیقات این موسسه به آدرس investigation@visionx.foundation، در اقدامات قانونی برای بازیابی دارایی‌های خود مشارکت کنند.

با این تلاش‌ها و با تعامل مال‌باختگان و موسسه ویژن‌ایکس، امیدواریم که دارایی‌های بلوکه‌شده معامله‌گران پلتفرم‌های متمرکز پس از سال‌ها بلاخره بازیابی شود و آنها به حقوق خود دست پیدا کنند.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید