استفاده از شبکه اتریوم اوج گرفت

دلایل لازم برای خوش‌بین بودن به قیمت اتریوم روز به روز بیشتر می‌شود؛ معیارهای درون‌‌زنجیره‌ای حاکی از افزایش استفاده از این شبکه است. تمامی این موارد بر میزان تقاضا برای اتر می‌افزاید.

به گزارش والکس و به نقل از BeinCrypto، با بهبود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، نرخ فعالیت در شبکه اتریوم در حال افزایش است. چند شاخص، از جمله شاخص انتقال توکن‌های ERC20 اخیرا به طور مستمر افزایش یافته است.

با توجه به داده‌های مرورگر اتراسکن (Etherscan)، تعداد انتقال‌های روزانه توکن‌ها دوباره به بالای ۱ میلیون عدد صعود کرده است. این نرخ طی شش ماه گذشته دو برابر شده است.

همچنین میزان استفاه از شبکه از حیث تعداد آدرس‌های درگیر نیز افزایش یافته است. سرویس PrimeXBT رکورد جدیدی – ۹۲.۵ میلیون آدرس – را در آخر هفته گذشته گزارش کرد. تعداد آدرس‌های منحصر به فرد شبکه نیز به ۲۲۱ میلیون عدد رسید. این شاخص طی شش ماه اخیر ۱۰ درصد رشد داشته است.

افزون بر این، تعداد تراکنش‌های روزانه در شبکه اتریوم در سطح ۱ میلیون ثابت مانده است. این نشان می‌دهد که میزان فعالیت شبکه همراه با قیمت طی سه ماه گذشته کاهش نیافته است.

تعداد قراردادهای هوشمند تایید شده (در سایت اتراسکن) روزانه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته در حدود ۱۴۰ درصد بیشتر شده است. طبق گفته Etherscan، در حال حاضر، هر روزه در حدود ۶۰۰ قرارداد هوشمند جدید در اتریوم تایید می‌شود.

در سوی دیگر، داده‌های سایت Ultrasound Money نشان می‌دهد که میزان عرضه اتر جدید در حال حاضر منفی ۰.۰۴ درصد در سال است. این بدان معنی است که میزان توکن سوزی فعلی اتر، بیش از میزان عرضه آن است و در صورت تداوم این نرخ، تا پایان سال ۰.۰۴ درصد از عرضه اتریوم از گردش خارج خواهد شد. از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون، ۹۲۰۰ اتر از عرضه کل ۱۲۰.۵ میلیون اتریوم کم شده است که ارزش تقریبی آن ۱۵ میلیون دلار است.

قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۶ درصد رشد داشت و در ساعات ابتدایی روز ۳۰ ژانویه به قیمت ۱۶۳۸ دلار معامله شد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اتریوم ساعاتی پیش به قیمت ۱۶۵۸ دلار رسید که بیشینه قیمت این دارایی طی ۱۲ هفته اخیر بوده است. اتریوم در این سطوح قیمتی با مقاومت روبرو است. این ارز آخرین بار در ماه اکتبر سال گذشته در این قیمت‌ها معامله شده است. در صورت شکست این مقاومت، هدف بعدی اتریوم محدوده ۱۸۰۰ دلار خواهد بود و در صورتی که سوخت روند فعلی صعودی به اتمام برسد، قیمت اتریوم ممکن است به سطح حمایت ۱۳۵۰ دلاری بازگردد.

منبع: wallex.ir

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید