ارزش کل سرمایه قفل‌شده در بلاک چین کاردانو به رکورد جدیدی رسیده است

داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما (DeFiLlama) نشان می‌دهد که ارزش کل سرمایه قفل‌شده در بلاک چین کاردانو به بالاترین حد خود یعنی ۳۳۶.۱ میلیون توکن به ارزش ۱۱۰.۳۹ میلیون دلار رسیده است.

پروتکل مینی‌سواپ (Miniswap) با ارزش کل سرمایه قفل‌شده ۴۰.۱ میلیون دلاری خود بزرگ‌ترین پروتکل دیفای این بلاک چین محسوب می‌شود. پروتکل‌های وینگ‌ریدرز (WingRiders) و این‌دیگو (Indigo) نیز با ارزش کل سرمایه قفل‌شده ۱۶.۸ و ۱۶.۷۲ میلیون دلاری در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

بلاک چین چیست؟

(Blockchain) از دو کلمه بلاک (Block) و (Chain) تشکیل شده است. معنای لغوی blockchain، زنجیره block (زنجیره بلوک) است؛ زمانی که در مورد زنجیره و بلاک در بلاکچین صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد زنجیره‌‌ایی از اطلاعات دیجیتالی صحبت می‌کنیم و هر بلاک این اطلاعات را در خود نگهداری می‌کند.

در یک تعریف کلی، می‌توانیم بگوییم blockchainیک دفتر کل توزیع شده، غیرمتمرکز و اشتراکی است که به صورت زنجیره‌ای از سوابق بنام بلاک ساخته شده است. هر بلاک در این زنجیره، مسئول ذخیره‌سازی نوعی از اطلاعات (مانند سوابق معاملات) است.مفهوم بلاک چین برای اولین بار توسط استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتتا در سال ۱۹۹۱ به عنوان زنجیره‌ای از بلوک‌های امن از نظر رمزنگاری معرفی شد و با گذشت زمان جای خود را در میان پایگاه‌داده‌های سراسر دنیا باز کرد. مالکان کسب و کارهای دیجیتال به فکر استفاده از این فناوری در جهت پیشرفت امور خود افتادند و در نهایت نیاز به استفاده از این فناوری در همه دنیا احساس شد. اما سه دلیل اصلی برای نیاز به بلاک چین وجود دارد

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید