ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین برای اولین بار در ۲ ماه گذشته به زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین در طی ۲ ماه گذشته برای اولین بار پس از انتشار برنامه بودجه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و وقوع حادثه سقوط بانک ارز دیجیتال سیلورگیت، به زیر سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار رسیده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط کوین‌مارکت‌کپ، بیت کوین با تنزل ۸.۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته،
در حال حاضر در محدوده قیمتی ۱۹٬۹۲۰ دلار معامله می‌گردد. به نظر می‌رسد این حادثه، تأثیرات منفی قابل توجهی را بر روی بازار bitcoin داشته است.

درباره بیت کوین

بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است که نهاد واسطی در انتشار و نقل‌وانتقال و مدیریت آن دخالت ندارد و کنترل آن در‌اختیار مردم است. در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند.

دانشمندان علوم کامپیوتر و رمزنگاری دهه‌ها رؤیای داشتن پولی تماماً دیجیتال و مستقل از بانک‌های مرکزی کشورها را در سر می‌پروراندند.

این رمز ارز با ظهور خود این رؤیا را محقق کرد و جهان را در آستانه انقلابی مالی قرار داد. امروزه، bitcoin چنان شهرتی به‌هم زده است که همه درباره آن صحبت می‌کنند و می‌خواهند بدانند که این ارز دیجیتال چیست.

ساده‌ترین و درعین‌حال جامع‌ترین تعریفی که می‌توان برای سؤال btc چیست ارائه داد،
شاید عنوان همان مقاله‌ای باشد که «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) در سال ۲۰۰۸ برای معرفی btc منتشر کرد: سیستم پول الکترونیک همتابه‌همتا.

بر‌اساس این تعریف، اول اینکه بیت کوین پول است؛ یعنی کارکرد همان پولی را دارد که همه ما می‌شناسیم و هرروز و هر‌ساعت با آن سروکار داریم. دوم اینکه این پول الکترونیک است؛ یعنی حالت فیزیکی ندارد؛

بلکه به‌طورکامل دیجیتال است و نقل‌وانتقال آن هم در بستر دیجیتال اتفاق می‌افتد. سوم اینکه بیت کوین همتابه‌همتا است؛
یعنی واسطه یا نهاد مرکزی مانند بانک در btc وجود ندارد؛ بلکه انتقال آن به‌صورت کاملاً مستقیم از فردی به‌ فرد دیگر انجام می‌شود.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید