ترکیه

نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال در کشور ترکیه بیشتر از ۲۷درصد رشد کرده است

وب‌سایت GWI Research اعلام کرده است که نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال در کشور ترکیه از جولای ۲۰۲۱ تا جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) نزدیک به ۲۷.۱ درصد رشد کرده است.

این وب‌سایت تأکید می‌کند که نرخ بالای تورم در کشور ترکیه، در رشد شاخص مذکور تأثیر زیادی داشته است.

آرژانتین و فیلیپین نیز با رشد ۲۳.۵ و ۲۳.۴ درصدی نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال، پس از ترکیه در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

درباره کشور ترکیه

ترکیه یک کشور در آسیای غربی و اروپای شرقی است. با جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ایران، عراق، سوریه و یونان هم‌مرز است. پایتخت ترکیه، آنکارا است، اما شهر بزرگتر و مهمتر آن، استانبول است که در نزدیکی دریای مرمره قرار دارد.

turkey یکی از کشورهای پرجمعیت جهان است و با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت، جمعیت پرجمعیتی دارد. اقتصاد turkey به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه، در حال رشد است. turkey دارای صنایع بزرگی نظیر خودرو، فولاد، ماشین‌سازی، الکترونیک، خودروسازی و مواد غذایی است.

ترکیه یک کشور چند فرهنگی است که در آن ترک‌ها اکثریتیت را تشکیل می‌دهند، اما اقوام کرد، عرب، آذری، لاز، گیلک، ترکمن و ارمنی نیز در این کشور زندگی می‌کنند. زبان رسمی turkey، زبان ترکی است، اما عربی و کردی نیز در برخی مناطق کشور به عنوان زبان محلی به کار می‌رود.

ترکیه یک کشور با تاریخ طولانی و فرهنگ غنی است، که در آن آثار باستانی، موزه‌ها، مساجد، کلیسه‌ها، بازارهای باستانی و مکان‌های تفریحی و تاریخی زیادی وجود دارد. از جمله مکان‌های دیدنی این کشور می‌توان به مسجد آیا صوفیه، باغ‌های بوپازاری، باغ‌های تاریخی شهر ساریا، قلعه رومی، قلعه کوه‌لیمان، شهر باستانی تروا و بازار کاپالی‌چارشی را نام برد.

ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در استفاده از فناوری و ارتباطات دیجیتال است
و این کشور با وجود مشکلات اقتصادی و تورم،
به عنوان یکی از بازارهای مهم برای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.
در حال حاضرار و مزایای ارزهای دیجیتال همچنین در turkey هم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
با این حال، ارزهای دیجیتال همچنان در turkey با استقبال قابل توجهی روبه‌رو هستند
و افراد بسیاری در این کشور از آن‌ها
به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری و پرداخت استفاده می‌کنند.

بهمن عمرزاده
نوشته شده توسط بهمن عمرزاده

پیام بگذارید