کریپتو

«پی پل» انتشار استیبل کوین خود را به تعلیق درآورد

طبق گزارش سالانه شرکت «پی پل» (PayPal)، این شرکت تا مورخه ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۲، ۶۰۴ میلیون دلار دارایی کریپتویی به نمایندگی از مشتریان خود نگهداری می‌کند.

به گزارش والکس و به نقل از Bein Crypto، این گزارش نشان داد که مشتریان این غول پرداخت ۲۹۱ میلیون دلار بیت کوین و ۲۵۰ میلیون دلار اتریوم در این پلتفرم دارند. ۶۳ میلیون دیگر به سایر دارایی‌های دیجیتال همچون بیت‌ کوین کش و لایت کوین تعلق دارد. پی پل از یک شرکت ثالث ارائه‌دهنده خدمات حضانت دیجیتال، برای تامین امنیت دارایی‌های دیجیتال مشتریان خود استفاده می‌کند.

لیست دارایی‌های ارز دیجیتال پی پل
لیست دارایی‌های ارز دیجیتال پی پل

این شرکت همچنین از عدم اطمینان قانونی موجود حول محور رمزارزها، به عنوان خطری برای تجارت خود یاد کرد. این شرکت بیان داشت که وضعیت قانونی و نظارتی برخی از ارزهای دیجیتال، طبق قانون فعلی نامشخص است. همچنین این شرکت به احتمال نیاز برای اخذ مجوزهای بیش‌تر در صورت تغییر چشم‌انداز قانونی اشاره کرد.

این شرکت چندملیتی خاطرنشان ساخت:

محصولات فعلی و آتی ما که مرتبط با ارزهای دیجیتال است، می‌تواند ما را مشمول قوانین، مجوزها و سایر تعهدات اضافی کند.

فقدان قوانین صریح و شفاف در ایالات متحده آمریکا، نگرانی‌های فزاینده‌ای برای کسب‌وکار‌های فعال در این حوزه ایجاد کرده است. بسیاری از ذی‌نفعان و فعالان این صنعت، خواستار وضع قوانین و دستورالعمل‌های نظارتی بیشتر هستند. در یکی از نمونه‌های اخیر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، صرافی ارز دیجیتال کراکن را به دلیل ارائه محصول «استیک ارزهای دیجیتال» به کاربران خود، به پرداخت جریمه ۳۰ میلیون دلاری محکوم کرده است.

به گزارش بلومبرگ، پی پل کار بر روی پروژه استیبل کوین خود را به حالت تعلیق درآورده است. دلیل این امر، افزایش ابهامات قانونی حوزه کریپتو و تحقیقات اخیر نهادهای مالی بر روی شریک تجاری پی پل – شرکت پکسوس (Paxos) – ذکر شده است.

پرونده پکسوس در حال حاضر توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در حال بررسی است. پکسوس از دفتر ممیزی ارز (OCC) ایالات متحده مجوز فعالیت بانکی محدود دارد.

پی پل پیش از این قصد داشت تا در آینده‌ای نزدیک، استیبل کوین مبتنی بر دلار خود را منتشر کند. بنا بر اعلام سخنگوی این شرکت، پی پل فعالانه صنعت کریپتو را زیر نظر خواهد داشت و به محض اینکه کار بر روی استیبل کوین خود را از سر گیرد، با رگولاتوری همکاری خواهد کرد.

منبع: wallex.ir

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید