سرکوب کریپتو در آمریکا

سرکوب کریپتو در آمریکا می‌تواند نوآوری را مهار و ارز دلار را ضعیف کند

سرکوب کریپتو در آمریکا بر روی ارزهای دیجیتالی و شرکت‌های مرتبط با آن، نگرانی‌هایی را در میان کارشناسان این صنعت به وجود آورده است که باور دارند این کار می‌تواند تاثیر منفی بر روی نوآوری و موقعیت جهانی دلار داشته باشد.

نمونه‌ای از تهدیدات قانونی که شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتالی در آمریکا در برابر آن قرار دارند، اعلام توجه ولز توسط SEC به کوین‌بیس است و بسیاری معتقدند که این تهدیدات قانونی همچنان ادامه خواهند داشت.

به گفته متی گرین اسپن، رئیس شرکت تحقیقاتی کریپتونومیکس، مقامات ناظر آمریکایی “از ابتدا” نسبت به ارزهای دیجیتالی دوستانه نبوده‌اند.

برخی از متخصصان، فروریختگی‌های اخیر بانک‌هایی که با شرکت‌های دوستانه بازار دیجیتالی همکاری دارند، مانند بانک سیلورگیت، بانک ولی‌سیلیکون والی و بانک سیگنچر، را قسمتی از یک برنامه بزرگتر برای “لغو بانکی” بخش کریپتونومیک رده‌بندی کرده‌اند که به “عملیات گرفتگی 2.0” معروف شده است.

صنعت کریپتو در آمریکا

در همین حال، گزارش اقتصادی 20 مارس از سوی کاخ سفید، نسبت به مزایای دارایی‌های دیجیتالی (کریپتو) بسیار انتقادآمیز بود و تقریباً یک فصل کامل را به رد ادعاهای “تبلیغ شده” آن‌ها اختصاص داد.

با این حال، در حالی که بازدهی کریپتو برای انتقال پول در سراسر جهان رو به افزایش است، نگرانی‌هایی وجود دارد که سرکوب بیشتری بر روی ارزهای دیجیتالی در آمریکا، می‌تواند به طور عکس العمل باعث تضعیف موقعیت دلار به عنوان ارز رزرو جهانی شود.

از طریق جداسازی آمریکا بیشتر، می‌تواند موقعیت دلار به عنوان ارز رزرو جهانی را ضعیف کند.

گرین اسپن پیشنهاد می‌دهد که به جای هدف قرار دادن بخش کریپتونومی، کاخ سفید باید به عملکرد بانکداری نگاه کند.

برخورد اخیر با کوین‌بیس به عنوان بخشی از “محیط مخالف برای صنعت کریپتو” در آمریکا توصیف شده است که می‌تواند شغل‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و نوآوری‌های آینده را به کشورهایی مانند سنگاپور، هنگ کنگ و استرالیا منتقل کند.

از طرفی، با وجود نگرانی‌هایی که توسط کارشناسان صنعت مطرح شده است، دلایل دقیق برای هدفگیری SEC از کوین‌بیس هنوز مشخص نیست.

SEC از نظر این موضوع اظهار نظر نکرده است که باعث شده است تعداد زیادی از افراد در جامعه کریپتو نسبت به آینده صنعت در آمریکا شک داشته باشند.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید