Bitzlato ، دسترسی کاربران را به صورت جزئی بازیابی کرد

در اخبار اخیر، بورس ارزهای دیجیتالی به نام Bitzlato که با روسیه مرتبط است، با وجود گرفتاری رسمی توسط مقامات اروپایی، به صورت جزئی دسترسی به دارایی های کاربران را بازیابی کرده است.

این بورس ارزهای دیجیتالی به کاربران خود اجازه داده است که تا ۵۰٪ از دارایی های خود را که به دلیل اجرای حکم توسط ایالات متحده و Europol در این بورس گیر کرده بودند، برداشت کنند.

صرافی Bitzlato ، دسترسی کاربران را به صورت جزئی بازیابی کرد

Bitzlato اعلام کرده است که کاربران می‌توانند با استفاده از ربات Telegram به نام bz_phoenix_bot، نیمی از دارایی های خود را از حساب وب Bitzlato به کیف پول یا بورس خارجی منتقل کنند.

تمامی برداشت‌های از بورس ارزهای دیجیتالی Bitzlato به صورت Bitcoin (BTC) انجام می‌شود، زیرا این بورس تمام دارایی های جانبی (altcoin) کاربران را در تاریخ ۱۸ ژانویه به زمانی که سرویس متوقف شده بود، به BTC تبدیل کرده بود.

شرکت به دلیل مشکلات فنی مرتبط با خدمات دهی به چندین جانبی، دارایی های کاربران را به Bitcoin تبدیل کرد.

برخی از کاربران گزارش داده‌اند که توانسته‌اند بیت‌کوین خود را به صرافی هایی مانند ByBit و Binance منتقل کنند.

همچنین، گزارش شده است که برخی از کاربران از کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند Trust Wallet و ViaBtc، و کیف پول‌های سخت افزاری مانند Ledger، برای برداشت بیت‌کوین خود استفاده کرده‌اند.

Bitzlato یک بورس ارزهای دیجیتالی peer-to-peer است که در سال ۲۰۱۵ توسط یک گروه از علاقمندان به ارزهای دیجیتالی راه‌اندازی شد.

این بورس معاملاتی را در بیشتر ارزهای دیجیتالی ارائه می‌دهد، از جمله بیت‌کوین، اتریوم، لایتکوین و دش. Bitzlato در چندین کشور از جمله روسیه، اوکراین، ونزوئلا و نیجریه فعالیت دارد.

در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲، Bitzlato به صورت رسمی توسط مقامات اروپایی گرفتار شد، پس از عملیات مشترک ایالات متحده و Europol.

به این بورس ارزهای دیجیتالی اتهام شده بود که در پول‌شویی دخالت دارد و خدمات خود را به افرادی که در فعالیت‌های غیرقانونی دخالت داشته‌اند، ارائه می‌دهد.

گزینه برداشت 50 درصدی بیتزلاتو به دنبال برنامه زمانبندی قبلی اعلام شده توسط آن برای بازیابی دسترسی کاربران به پلتفرم و از سرگیری عملیات است.

طبق این برنامه، بیتزلاتو کار خود را برای بازیابی پلتفرم ادامه می‌دهد و در هدف دارد که تا اوایل آوریل ۲۰۲۳، یک سرویس معاملات ارزهای دیجیتالی نوع P2P را فراهم کند.

با این حال، کاربران بیتزلاتو باید انتظار داشته باشند که بعد از راه‌اندازی صرافی P2P، بازگرداندن نصف دیگر دارایی‌هایشان انجام نمی‌شود.

یک سخنگوی بیتزلاتو این موضوع را روشن کرده و گفته است که پس از باز شدن P2P، نیمه دیگر دارایی‌ها برنمی‌گردد، زیرا این دو مسأله و فرآیندهای مجزا هستند.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید