meta

استخراج بیت کوین سالم‌تر از خودروهای الکتریکی؟!

استخراج بیت کوین (BTC) اکنون انتشار انرژی کمتری دارد.

دانیل باتن، سرمایه‌گذار و فعال فناوری آب و هوا، پیش‌بینی کرد که بیت کوین در مسیری قرار دارد که انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را در هر کیلووات ساعت طی سه سال و نیم، به نصف کاهش دهد.

اکثر ماینرهای بیت کوین اکنون از منابع انرژی پایدار استفاده می‌کنند و سخت افزارهای استخراج نیز بسیار کارآمدتر شده‌اند.

استخراج بیتکوین اکنون سبزتر از فناوری خودروهای الکتریکی است و منابع سوخت فسیلی هم در حال کاهش هستند.

شبکه بیت کوین در حال حاضر حدود 140 تراوات ساعت در سال مصرف می‌کند و میانگین نرخ هش شبکه 349 اگزاهش در ثانیه است.

به علاوه، دشواری شبکه به بالاترین حد خود یعنی 46.8 T رسیده است و سودآوری ماینینگ در حد 0.078 دلار در روز به ازای هر TH/s پایین باقی می‌ماند.

درباره استخراج بیتکوین

بیت کوین از کجا می‌آید؟ در «استخراج» یا «ماینینگ» دقیقاً چه کاری انجام می‌شود؟ چرا باید یک دستگاه فقط با روشن بودن درآمد به‌دست بیاورد؟ پس از خواندن این مقاله، به پاسخ این سؤالات می‌رسید و فرایند استخراج bitcoin را تا حد مطلوبی درک خواهید کرد. به‌یاد داشته باشید برای استخراج بیت کوین نیاز به دانستن نحوه کار شبکه یا دانستن معنای ماینینگ نیست، همان‌طور که برای کار کردن با اینترنت نیاز به درک نحوه کار اینترنت ندارید.

اگر بخواهیم به زبان ساده و در یکی دو خط پاسخ این سؤال را بدهیم، باید گفت: استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین، یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افرادی داوطلب به‌نام «استخراج‌کننده» (ماینر)، قدرت پردازش دستگاه‌های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا امنیت شبکه حفظ و تراکنش‌های بیت کوین تأیید شود.

البته ماینرها این کار را محض رضای خدا انجام نمی‌دهند، بلکه برای آن پاداش می‌گیرند و این پاداش همان بیت کوین‌ است. به‌عبارت دیگر، زمانی که برای دوست خود بیت کوین ارسال می‌کنید، ماینرها در پشت قضیه با فعالیت خود به تأیید شدن تراکنش‌ شما کمک می‌کنند و شبکه به این کار آنها پاداش می‌دهد.

پس با ماینینگ، در واقع سه کار اصلی انجام می‌شود:

تأیید تراکنش‌های بیت کوین
حفظ امنیت شبکه‌ بیت کوین
تولید واحدهای جدید بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز
توضیحی که دادیم به زبان ساده بود تا شما بتوانید راحت‌تر ماینینگ را درک کنید. در ادامه استخراج بیت کوین را از نظر فنی بررسی می‌کنیم.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید