یک راه حل خلاقانه برای استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین برای بسیاری از افرادی که به شروع کار در این حوزه علاقه‌مندند، به طور فزاینده‌ای گران و غیرقابل دسترس شده است.

به همین دلیل، جک دورسی، مدیر عامل شرکت Block، راه‌حلی خلاقانه ارائه کرده است. او در حال حاضر در حال توسعه یک کیت توسعه استخراج است که خرید و مونتاژ ریگ ماینینگ خود را برای هر کسی ساده‌تر می‌کند و در نتیجه استخراج را برای مخاطبان وسیع‌تری قابل دسترس‌تر خواهد کرد. دورسی اولین بار این ایده را در سال ۲۰۲۱ مطرح کرد.
کیت دورسی برای دستیابی به این هدف شامل یک برد هش، برد کنترل، سیستم عامل متن باز، نرم‌افزار و مستندات است. این پکیج به هر کسی اجازه می‌دهد تا به راحتی ریگ ماینینگ خود را خریداری و مونتاژ کند. او این کیت را به گونه‌ای طراحی کرده است که کاربرپسند باشد و مستندات دقیق تمام اجزای لازم را فراهم می‌کند. این کیت امکان استفاده آسان از تکنولوژی استخراج بیت کوین را برای مخاطبان وسیع‌تری فراهم می‌سازد و باعث می‌شود که استخراج برای افرادی با سطح دانش کمتر در این حوزه نیز قابل دسترس باشد.

استخراج بیت کوین یعنی چه؟ فرایند ماینینگ بیت کوین چگونه است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده و در یکی دو خط پاسخ این سؤال را بدهیم، باید گفت: استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین، یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افرادی داوطلب به‌نام «استخراج‌کننده» (ماینر)، قدرت پردازش دستگاه‌های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا امنیت شبکه حفظ و تراکنش‌های بیت کوین تأیید شود.

البته ماینرها این کار را محض رضای خدا انجام نمی‌دهند، بلکه برای آن پاداش می‌گیرند و این پاداش همان بیت کوین‌ است. به‌عبارت دیگر، زمانی که برای دوست خود بیت کوین ارسال می‌کنید، ماینرها در پشت قضیه با فعالیت خود به تأیید شدن تراکنش‌ شما کمک می‌کنند و شبکه به این کار آنها پاداش می‌دهد.

پس با ماینینگ، در واقع سه کار اصلی انجام می‌شود:

تأیید تراکنش‌های بیت کوین
حفظ امنیت شبکه‌ بیت کوین
تولید واحدهای جدید بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز
توضیحی که دادیم به زبان ساده بود تا شما بتوانید راحت‌تر ماینینگ را درک کنید.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید