نیروگاه برق 100 ساله در آمریکا به فارم استخراج تبدیل می‌شود!

یک نیروگاه برق در آمریکا با عمر 110 سال، حالا کاربردی جدید برای خود پیدا کرده است. این نیروگاه که در ایالت مونتانا واقع شده است، توانسته مجوز تغییر کاربری به یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال را از کمیسیون فدرال رگولاتوری انرژی آمریکا (FERC) بگیرد. این مجوز در حالی اخذ شد که صاحبان آن، شش سال پس از توقف فعالیت نیروگاه، به دنبال کارکرد جدید تاسیسات بودند.

به گزارش خبرگزاری بلاک کریپتو، نیروگاه برق آبی «اولد رینبو» (Old Ranbow) که در امتداد رودخانه میزوری واقع شده است، طی یک قرن گذشته گذشته کمک‌های قابل توجهی به صنعت راه‌آهن و استخراج ایالت مونتانا کرده است. در سال 2009 و پس از آن که FERC تصمیم به ساخت یک نیروگاه جدید گرفت، به صاحب نیروگاه، شرکت «نورث وسترن» (Northwestern) اعلام کرد که یا باید تاسیسات این نیروگاه را تخریب کند یا در حوزه‌ای دیگر فعالیتش را از سر بگیرد.

طبق مدارکی که توسط FERC منتشر شده است، نیروگاه اولد رینبو سال 2013 به صورت کامل فعالیت خود را متوقف کرد. این در حالی است که از آن زمان تا به حال مردم محلی میل چندانی به تخریب تاسیسات اولد رینبو ندارند. طی شش سالی که از توقف فعالیت این نیروگاه می‌گذرد، نورث وسترن به دنبال کارکردی جدید برای آن است.

ماه جولای (مرداد) سال جاری طرحی توسط این شرکت ارائه شد که بر اساس آن، تاسیسات نیروگاه در اختیار شرکت ساستین (Susteen) قرار گیرد تا در آن به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازد. دخل و تصرف ناچیز کاربری جدید در شخصیت تاریخی ساختمان از جمله دلایل انتخاب ارزهای دیجیتال به عنوان کارکرد جدید تاسیسات عنوان شده است.

پی اس ووچرز پی اس ووچر
پی اس ووچرز پی اس ووچر

طبق مدارک FERC، ساختار بالابرها، دیوراها و کف ساختمان تغییرات عمده‌ای نخواهد کرد. اتاق کنترل ژنراتو، مدار برق آبی و دیوارنماهای ساختمان نیز دست نخورده باقی خواهد ماند. در بخشی از از مدارک می‌خوانیم:

طرح [جدید] مورد حمایت کمیته قرار گرفته و در عین حال شخصیت تاریخی بنا را نیز حفظ خواهد کرد.

ساستین یک شرکت فعال در حوزه طراحی است که به تازگی حضور پر رنگی در حوزه بلاک چین پیدا کرده است. از همین رو اطلاعات چندانی در خصوص اقدامات این شرکت در این حوزه در دست نیست. هنوز مشخص نیست که چه ارزی در این تاسیسات استخراج خواهد شد یا چه میزان قدرت استخراجی در آن بکار گرفته می‌شود.

پیش تر نیز بیت مین از ساخت بزرگترین فارم استخراج دنیا در تگزاس خبر داده بود. قرار است تا این فارم پس از تکمیل ساخت توانی برابر با 300 مگاوات داشته باشد.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید