مدیرعامل Bakkt وارد سنای آمریکا شد؛ بیتکوینرها قدرتمندتر می‌شوند؟

برایان کمپ (Brian Kemp)، فرماندار جورجیا، در حکمی کلی لوفلر (Kelly Loefler) را به عنوان سناتور این ایالت در مجلس سنا منصوب کرد. لوفلر مدیرعامل پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین، بکت (Bakkt)، است.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از واشنگتن پست، با انتصاب لوفلر به عنوان سناتور جورجیا، او جایگزین سناتور جانی ایساکسون (Johnny Isakson) از حزب جمهوری‌خواه، خواهد شد. ایساکسون پایان سال جاری میلادی بازنشسته می‌شود. یک منبع آگاه به تشریح صحبت‌های لوفلر با خبرگزاری واشنگتن پست پرداخته است. به گفته این فرد، لوفلر در مصاحبه‌اش می‌گوید:

من تمام عمرم را صرف رسیدن به واشنگتن نکرده‌ام. اما چیزی که مردم در مورد من خواهند فهمید این است: من در تمام عمرم محافظه کار بودم، به شدت به متمم دوم قانون اساسی پایبندم، با مداخله نظامی موافقم، حامی دیوار مرزی با مکزیک هستم و طرفدار ترامپم. از ارزش‌هایم کوتاه نمی‌آیم و با افتخار از قضاوت‌های آقای ترامپ حمایت می‌کنم.

پی اس ووچرز پی اس ووچر
پی اس ووچرز پی اس ووچر

بنا بر گزارش‌ها، بسیاری از سران اصلی حزب جمهوری‌خواه، از جمله دونالد ترامپ، برایان کمپ را تحت فشار گذاشته بودند تا دوگ کالینز (Doug Collins) را به این سمت انتخاب کند. کالینز به دلیل حمایت‌های شدید از ترامپ، قانون حمل اسلحه و قوانین ضد سقط جنین مشهور است.

ترامپ و طرفدارانش با انتصاب لوفلر چندان راضی به نظر نمی‌رسند و او را به دلیل میانه‌رو بودن بیش از اندازه‌اش مورد انتقاد قرار می‌دهند. بر اساس گزارش‌ها، کمپ دیداری با رئیس جمهور آمریکا و لوفلر داشته تا بتواند ترامپ را مجاب نماید که لوفلر انتخاب مناسبی برای سناست.

در بحبوحه کش و قوس‌ها بر سر انتخاب لوفلر، قراردادهای آتی بکت نیز به رکورد جدید دست یافت و توانست ۳ دسامبر (۱۲ آذر) به ۶.۵ میلیون دلار برسد. به گفته رسانه‌ها، این رقم نسبت به روز قبل ۴۲ درصد افزایش یافته است.

بکت همچنین در نظر دارد تا ۹ دسامبر اولین اختیارات (options) قانون‌گذاری شده در خصوص قراردادهای آتی بیت کوین را هم عرضه کند. اختیارات جدید بر اساس نظرات کاربران اضافه می‌شوند و به منظور کسب سود و همچنین حفاظت سرمایه سرمایه‌گذاران در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

بخش قراردادهای آتی اینترکونتینانتال (ICE) تایید قرارداد با CFTC را انجام داده است. نسبت به عرضه قیمت‌های مبنای قراردادهای آتی و نگه‌داری (کاستدی) در سطح موسسات مالی بزرگتر هیجان‌زده هستیم.

کلی لوفلر، مدیرعامل بکت، علاقه زیادی به حوزه بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد. بنابراین ورود او به سنا می‌تواند زمینه‌های لابی و رایزنی بیشتر برای قانون‌گذاری بهتر این حوزه را فراهم آورد.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید