مجوز استخراج ارزهای دیجیتال در استان بوشهر صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اجرایی شدن دستورالعمل صدور جواز و پروانه بهره برداری استخراج ارز دیجیتال طبق ضوابط مربوطه در استان بوشهر خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:

آیین‌نامه صدور جواز و پروانه بهره‌برداری استخراج ارز دیجیتال بر اساس ضوابط تعیین شده، در استان بوشهر اجرایی شد.

به گزارش ارزدیجیتال به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سید حسین حسینی بیان کرد:

طبق ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت، متقاضیان می‌توانند طبق ضوابط تعیین شده در این آیین‌نامه برای گرفتن مجوز استخراج رمز ارز از طریق سامانه بهین‌یاب اقدام کنند.

پی اس ووچرز پی اس ووچر
پی اس ووچرز پی اس ووچر

وی با اشاره به تعیین و ملاک صنعتی شدن رمزارز‌ها افزود:

پس از بررسی، هم فکری و مشورت با فعالان این بخش، همچنین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف، صدور جواز تاسیس و بهره‌برداری برای متقاضیانی که جمع توان برق مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز آن‌ها بیش از ۲۵۰ کیلووات (ولت ـ آمپر) باشد، امکان‌پذیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد:

از آنجا که واحد استخراج کننده رمزارز دارای کاربری صنعتی و مشمول ضوابط استقرار واحد‌های صنعتی هستند بنابراین استقرار آن‌ها فقط در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و نیروگاه‌ها امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد:

براساس آیین‌نامه ابلاغ شده، صدور و یا اصلاح جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای استخراج رمز ارز در محل واحد‌های تولیدی فعال صنعتی و معدنی موجود ممنوع است.

حسینی گفت:

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر از جزئیات ضوابط صدور مجوز استخراج رمز ارز به سامانه اینترنتی این سازمان به نشانی https://bsh.mimt.gov.ir ، یا کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر مراجعه کنند.

نویسنده: مهراد
نویسنده: مهراد
sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید