ترا کلاسیک (Terra Classic) چیست؟

لونا کلاسیک با نماد LUNC همان توکن قدیمی و اصلی اکوسیستم ترالونا (Terra Luna) است. بعد از فروپاشی UST/Luna و با تصویب طرح بازیابی و احیای شبکه ترا، فورک شبکه اجرایی شد و توکن زنجیره قدیمی ترا، لونا کلاسیک (LUNC) نام گرفت. در این مقاله در این مقاله با ایت ارز بیشتر آشنا خواهید شد.

ترا کلاسیک چیست؟

لونا کلاسیک (LUNC) توکن اصلی Terra Luna است که پس از فروپاشی اخیر UST/Luna هفتم می ۲۰۲۲، پس از انشعاب در زنجیره‌ی جدید Terra، در شبکه باقی می‌ماند. طرح بزرگ «دو کوون» مالک ترا برای بازیابی این پلتفرم، یک زنجیره‌ي کاملاً جدید را برای انجام معاملات آتی معرفی می‌کند.

با این کار «لونا کلاسیک» (Luna Classic) و زنجیره‌ی «ترا کلاسیک» (Terra Classic) را پشت سر خواهند گذاشت. زنجیره‌ي جدیدی که پس از فورک تولید شد، نام «ترا» (Terra) را دارد، و توکن آن نیز – که در حال حاضر با نام «لونا ۲» (Luna 2.0) شناخته می‌شود، هم‌چنان Luna خواهد بود. هم‌چنین، عرضه‌ی موجود ۶.۵ تریلیون لونا را در گردش خواهد داشت. Wrapped Luna نیز به دنبال Luna Classic به وجود خواهد آمد.

تاریخچه ترا کلاسیک

ترا در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۸ با هدف تسهیل پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال برای ایجاد دارایی‌های بومی دیجیتالی که در برابر ارزهای فیات اصلی جهان از نظر قیمت پایدار هستند، ایجاد شد. با توجه به این که نوآوری‌های قبلی در فناوری پول توسط شبکه‌های پرداخت بزرگ (Alipay با Taobao، Paypal با eBay، Visa با بانک‌ها) راه‌اندازی شده بود، ترا با حمایت Terra Alliance و ۱۵ شرکت بزرگ تجارت الکترونیک در آسیا متولد شد، که مجموعاً ۲۵ میلیارد دلار حجم تراکنش سالانه و ۴۵ میلیون کاربر را پردازش می‌کنند.

پروتکل ترا کلاسیک چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

بلاکچین ترا کلاسیک در بستر SDK کازموس تولید شده است. بنابراین توسعه دهندگان می‌توانند از این فریم ورک برای توسعه بلاکچین‌ها و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود در بستر ترا استفاده کنند. در حال حاضر اکوسیستم ترا کلاسیک شامل بیش از ۱۰۰ پروژه از این پروژه‌های بومی ساخته شده است.

نقشه راه پروژه ترا کلاسیک

در نقشه راه مربوط به سال ۲۰۲۰ این شبکه آمده است که هسته ترا کلاسیک در دو مرحله به‌روز رسانی خواهد شد. مرحله اول راه‌اندازی Columbus-4 است که در طول سال ۲۰۲۰ این مرحله به پایان رسید. راه‌اندازی Columbus-5 به‌عنوان گام بعدی در نظر گرفته شده بود که در تابستان ۲۰۲۱ به سرانجام رسید و همچنین تیم Terra قصد داشتند استیبل کوین‌های این پلتفرم را در تمام بلاکچین‌ها موجود کنند. اما فروپاشی اکوسیستم ترا و خروج سرمایه از شبکه و در نتیجه سقوط قیمت کوین LUNC منجر به تغییر برنامه بلندمدت توسعه به تلاش برای بقا شد. نتیجه این کوشش راه‌اندازی شبکه جدید ترا ۲.۰ در بستر کازموس و مبتنی بر کیت توسعه کازموس بود.

بهترین کیف پول برای ذخیره رمز ارز لونا کلاسیک چیست؟

ارز دیجیتال لونا کلاسیک و سایر توکن‌های شبکه ترا کلاسیک را می‌توانید در کیف پول‌های ترا استیشن (Terra Station)، میرور ولت (Mirror Wallet)، کیف پول لجر، کیف پول مث (Math Wallet)، کیف پول اوکسیز (Oxis Wallet) و کیف پول کوین ۹۸ ذخیره کنید

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید