تتر چیست؟ با ارز دیجیتال تتر آشنا شوید؟

برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آنها شما همانند نیاز به پول واقعی در زندگی روزمره در اینجا هم نیازمند یک واحد پولی هستید که این کار را تتر یا دلار دیجیتالی برای شما انجام می دهد. در این مقاله با تتر و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در بالا اشاره شد تتر یا استیبل کوین هست و به عنوان دلار دیجیتال شناخته می شود و توسط آن می توانیم ارزهای دیگری به مانند بیت کوین، اتریوم، دوج و …. را خریداری کرد. به برخی از کاربردهای تتر در زیر اشاره شده است:

سرعت‌بالا در انجام تراکنش‌ها:

یکی از ویژگی‌ها و درواقع مزایای تتر سرعت کم در نقل و انتقالات مالی است و این در حالی است که برای انجام هرگونه تراکنشی در سیستم بانکی بین‌المللی چندین روز طول خواهد کشید تا نقل و انتقالات صورت گیرد.

ثابت بودن قیمت:

یکی دیگر از ویژگی‌های تتر که این رمزارز را از سایر رمزارزها متمایز می‌کند ثابت بودن قیمت آن است، این در حالی است که رمزارزهای دیگر با توجه به مقدار تراکنش‌ها و درخواست‌های کاربران افزایش یا کاهش خواهند داشت.

کارمزد کم:

کمترین میزان کارمزد مربوط به تتر است، درواقع کارمزد تتر به حدی پایین است که می‌توان گفت تقریباً صفر است.

ویژگی‌ها یا درواقع مزایای تتر که شامل سرعت‌بالا، ثبات قیمت و کارمزد پایین است موجب شده است که هرروزه به طرفداران این رمزارز اضافه شود و بتواند جایی ثابت و محکم در تراکنش‌های بین‌المللی پیدا کند.

چگونه تتر خریداری کنیم؟

برای خرید تتر ابتدا شما باید به یک صرافی دیجیتال مراجعه کنید که ما صرافی پیشرو رو به شما پیشنهاد میکنیم. پس از ثبت نام و شارژ حساب خود به راحتی می توانید پول خود را به تتر تبدیل و آن را خریداری کنید. بعد از تهیه تتر شما به راحتی می توانید آن را به ارزهای دیگر تبدیل کنید.

چگونه تتر را به تومان یا ریال تبدیل کنیم؟

برای تبدیل تتر به تومان یا ریال نیز دوباره نیازمند صرافی دیجیتال هستید که می توانید تتر خود را به این صرافی انتقال و به تومان یا ریال تبدیل کنید و با ثبت شماره حساب خود آن را به حساب خود انتقال دهید.

تتر پول کدام کشور است؟

تتر مستقل از دولت‌ها و حکومت‌ها عمل می‌کند و از سوی هیچ نهاد متمرکز دولتی‌ای پشتیبانی نمی‌شود.

دامیننس تتر چیست؟

دامیننس تتر به معنی درصد غلبه تتر به بازار ارزهای دیجیتال است. یعنی تتر چه مقدار از سهم کل بازار کریپتو کارنسی و معاملات آن را از آن خود کرده. هر چه این دامیننس افزایش یابد معمولا ارزش ارزهای دیجیتال کاهش می یابد و عکس لین موضوع نیز باعث رشد ارزهای دیجیتال می شود.

توکن های بومی شبکه Tether، با نماد USDT شناخته می شوند و ارزشی معادل 1 دلار آمریکا را دارند. به زبان ساده قیمت تتر همواره ثابت و 1 دلار است. به همین دلیل تتر یک استیبل کوین محسوب می شود. استیبل کوین نوعی ارز دیجیتال  که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش خود به پشتوانه ارزهای فیات است.

کارمزد انتقال تتر چقدر است؟

کارمزد انتقال تتر روی شبکه ترون ۱ تا ۲ دلار تتر است. البته اگر قیمت ترون زیاد شود و تراکنش‌ها افزایش یابد، کارمزد نیز بیشتر می‌شود. تترهایی که روی شبکه ترون فعالیت می‌کنند از کیف پول‌های ترون برخوردار هستند که با حرف (T) آغاز می‌شوند.

قیمت روز تتر

برای اطلاع از آخرین قیمت تتر می توانید به وب سایت صرافی پیشرو مراحعه کنید.

جمع بندی:

رمز ارز Tether به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل کارمزد های معاملات برای کاربران طراحی شده است. به جرات می توان گفت که تتر منبع اصلی نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال است.

اگر علاقمند به تهیه تتر شدید می توانید از طریق صرافی پیشرو اقدام کنید.

sina
نوشته شده توسط sina

پیام بگذارید